Apple Pay atsiskaitymo ypatumai Lietuvoje

Noriu su Jumis pasidalinti savo patirtimi, naudojant Apple Pay Lietuvoje. Kaip matyt kiekvienas žinote, Apple Pay oficialiai Lietuvoje dar nėra palaikomas. Todėl šiam atsiskaitymo būdui lietuviškų kortelių konkrečiu momentu panaudoti nepavyks. Neveiks ir Revolut kortelė, kurios platintojai jau daugiau kaip metus žada Apple Pay palaikymą (soon soon), bet viskas taip ir baigiasi gražiais pažadais. N26 kortelė jau kaip ir palaiko Apple Pay, bet tik tose šalyse, kuriose Apple Pay yra oficialiai palaikomas, todėl Lietuvos gyventojams Apple Pay palaikymas irgi neveiks. Jei vis tik norite naudotis Apple Pay Lietuvoje – egzistuoja šiuo metu vienintelis realiai veikiantis variantas – Boon. Kaip išsiimti kortelę jau rašiau „Apple Pay Lietuvoje” straipsnyje.

Atsiskaitymų naudojantis Apple Pay niuansai

Dabar apie pačius atsiskaitymo niuansus. Svarbu atsiminti, kad norint atsiskaityti naudojant Apple Pay, pardavėjo POS’as turi palaikyti bekontakčius atsiskaitymus. Dažniausiai ant tokio terminalo būna užklijuotas atitinkamas ženkliukas arba šis ženkliukas matyti terminalo ekrane. Šiuo metu tokius terminalus turi ne taip jau ir mažai pardavėjų. Atsiskaitant rekomenduojama sakyti, kad norit atsiskaityti bekontakte kortele, nes kitaip kasininkė Jūsų gali nesuprasti. Vienas iš svarbių Apple Pay privalumų – atsiskaityti galima net ir tada, jei telefonas, kuriuo atsiskaitote, neturi interneto. Palyginimui – pas mus reklamuojama šiuo metu kuriama MoQ mobilių atsiskaitymų sistema be interneto paprasčiausiai neveiks. Taip pat atsiskaityti naudojant Apple Pay galima ir su Apple Watch. Laikrodžiui internetas irgi nereikalingas. Nereikalingas net ir pats telefonas.

Apple Pay atsiskaitymo limitai – svarbu žinoti

Dar vienas svarbus niuansas. Atsiskaitant per Apple Pay ir tam naudojant užsienio bankų korteles yra visai nesvarbu, kad kortelė neturi atsiskaitymo limitų, kaip ir kad pats Apple Pay netaiko atsiskaitymo limitų. Lietuvos bankai labai sėkmingai taiko papildomus atsiskaitymo limitus, kurie uždedami ant pačių POS terminalų. Jei matoma, kad bandoma atsiskaityti užsienio bankų išduotomis kortelėmis – įsijungs šie atsiskaitymo limitai. Kadangi šiuo metu oficialus bekontaktis atsiskaitymo limitas yra 25 eurai, galima tikėtis, kad panašūs limitai užstatyti ir ant POS’ų. Teisybės dėlei reiktų paminėti, kad Swedbank savo POS’ams taiko gerokai didesnius atsiskaitymo limitus, todėl naudojant Boon kortelę ir bandant atsiskaityti per POS’ą, kurį aptarnauja Swedbank, yra tikimybė, kad 25 eurų limitas nebus pritaikytas.

Kviečiu visus komentaruose pasidalinti savo asmenine patirtimi, naudojant Apple Pay Lietuvoje.

Close Menu