Apple Pay Lietuvoje naudojant N26 banko kortelę

Šis straipsnis daugiausiai tinkamas Lietuvos rezidentams, kurie jau turi seniau pasiėmę N26 Mastercard kortelę. N26 šiuo metu apribojo naujų vartotojų, gyvenančių Lietuvoje identifikaciją, todėl bent jau šiuo (straipsio publikavimo) momentu naujiems vartotojams N26 kortelės pasiimti nepavyks. Kalbėjau su N26 palaikymu, man buvo atsakyta, kad jie šią problemą žino ir tikisi labai netempiant problemą išspręsti. Palinkėkim jiems sėkmės. Todėl esami vartotojai skaito toliau, o naujiems vartotojams paliksiu spręsti patiems – skaityti toliau ar ne 🙂

Kas per velnias yra tas N26?

N26 bank

Truputį priminsiu kas yra N26 bankas. Ši informacija gali būti naudinga dar neturintiems N26 kortelių ir nutarusiems straipsnį skaityti iki galo. N26 bankas yra alternatyva Revolut’ui, kuris šiuo metu yra užkariavęs Lietuvą. N26 yra vokiškas bankas. Užsiregistravę jame gausite vokišką IBAN’ą. N26 kaip ir Revolut turi mobiliąją programėlę iOS ir Android sistemoms. Papildomai viską galima pasiekti ir valdyti taip pat ir per www svetainę. Šiuo metu N26 mane paperka savo unikalia savybe, ko neturi nei Revolut, nei jos lietuviškas bankas – N26 kortelės savininkai per mėnesį gali išsigryninti iki 20k. eurų visiškai nemokamai bet kuriame bankomate. Mėnesinio mokesčio nėra jokio. Palankūs valiutų keitumo kursai. Taip pat galima atkreipti dėmesį ir į N26 palaikymo komandą, su kurios atstovais įmanoma susisiekti ir pabendrauti daug operatyviau negu su Revolut palaikymo komanda.

Vienintelis N26 minusas (asmeniškai man) – vis dar nėra momentinio papildymo galimybės. Tenka daryti pavedimą per banką, kuris SEPA erdvėje yra nemokamas. Kalbėjau ir šiuo klausimu su palaikymo komanda – sakė, kad kažkas šioje vietoje būtinai keisis.

Bet keliaukim link Apple Pay. Kaip jau matyt ne vienas supratote, man labai patinka Apple Pay ir ypač kai šia technologija gali naudotis be problemų. Bet, kaip bebūtų liūdna, Apple Pay Lietuvoje vis dar oficialiai nėra palaikomas. Gerai yra tai, kad tai visai nereiškia, jog Apple Pay Lietuvoje neveikia.

Ko reikia, kad Apple Pay veiktų Lietuvoje?

Apple Pay Lietuvoje

 • Visų pirma reikalingas bekontaktis skaitytuvas. Tokio tipo skaitytuvus turi dauguma Lietuvos prekeivių;
 • Reikalinga Apple Pay palaikoma kortelė. Lietuvoje veikiantys bankai tokių kortelių šiuo metu nesiūlo. Manau, kad jie tuo ir nėra labai suinteresuoti;
 • Reikia kortelę, palaikančią Apple Pay, pridėti į savo telefoną, į Wallet programėlę. Kadangi Apple Pay Lietuvoje oficialiai nėra palaikomas, prieš pridedant kortelę telefone reiks nustatyti regioną šalies, kurioje Apple Pay yra palaikomas. Kortelę pridėjus regioną galima atstatyti į Lietuvą, viskas veiks be problemų.

Artėjame link tikslo 🙂 Iki pilnos laimės mums reikia kortelės, palaikančios Apple Pay. Viena tokių kortelių ir yra N26 banko dalinama Mastercard kortelė. Štai šioje vietoje ir susidursime su rimčiausia problema, kurią pastebėjo matyt jau ne vienas esamas N26 vartotojas. N26 Mastercard kortelės nepalaiko Apple Pay, jei jos buvo išduotos Lietuvos rezidentui. Bet viltis miršta paskutinė, todėl dabar svarbiausia straipsnio dalis… 🙂

Ko reikia, kad N26 banko Mastercard kortelė palaikytų Apple Pay?

N26 ir Apple Pay

Noriu iš karto perspėti – šis būdas veikė straipsnio publikavimo metu. Pilnai gali būti, kad vėliau N26 uždarys šį apėjimo būdą, todėl skubėkit pasinaudoti, kam tai įdomu ir aktualu. Aš šį būdą išbandžiau asmeniškai, kortelė iki manęs atkeliavo, Apple Pay su ja veikia kuo puikiausiai.

Taigi pradedam. Pasirodo, kad yra visai įmanoma gauti N26 Mastercard kortelę, kuri palaiko Apple Pay. Užtenka ją užsisakyti per naują. Tik svarbu neužmiršti, kad naujai pagamintą kortelę N26 išsiųstų į šalį, kurioje Apple Pay yra oficialiai palaikomas. Kaip bebūtų keista, tokia kortelė su Apple Pay kuo puikiausiai veikia 🙂 Gal N26 kažką pražiopsojo, gal specialiai yra į tai užmerktos akys…

Atliekame paruošiamąjį darbą. Įsijungiame į N26 programėlę, einame į asmeninius nustatymus ir modifikuojame „shipping” adresą. Čia reikia nurodyti adresą šalies, kur N26 išsiųs naują kortelę. Dar sykį pasikartosiu ir priminsiu – šioje šalyje turi būti oficialiai palaikomas Apple Pay ir joje N26 turi teikti savo paslaugas (Prancūzija, Italija, Ispanija, Airija, Suomija). Tai gali būtį Jūsų pažįstamų adresas, jei jie jums galės persiųsti kortelę. Aš naudojausi EshopWedrop kompanijos paslaugomis, nurodydamas Prancūzijos adresą. Gavus kortelę, „shipping” adresa galima sugrąžinti į lietuvišką.

Kai jau turime pasikeitę „shipping” adresą, keliaujame į savo kortelės nustatymus ir renkamės „Reorder” funkciją. Sekantis žingsnis ypatingai svarbus – renkatės „My Card is Broken” funkciją. Ją rinktis reikia todėl, kad jei nauja kortelė dėl vienokių ar kitokių priežasčių Jūsų nepasieks – sena kortelė nebus užblokuota ir ja galėsite naudotis toliau. Tai tarsi savotiška apsauga 🙂

N26 app settings

Užsakant kortelę rinkitės pigiausią (nemokamą) siuntimo būdą. Baigus užsakymo operaciją N26 iš Jūsų sąskaitos iš karto nuskaičiuos 6 eurus, todėl joje turėkite pinigų jei norite išvengti bereikalingų klausimų ar problemų. Po dienos ar dviejų e-paštu gausite pranešimą, kad nauja kortelė pagaminta ir jau keliauja pas Jus. Kortelė dažniausiai keliauja UPS pašto pagalba, gausite sekimo numerį. Iki Prancūzijoje esančio EshopWedrop surinkimo punkto kortelė keliavo apie savaitę. Iš šio punkto į Lietuvą kortelė iškeliavo penktadienį, na o antradienį jau buvo Lietuvoje. Persiuntimo kompanija už paslaugą sau paėmė 2.99 euro. Daugiau apie šios kompanijos teikiamas paslaugas galite pasiskaityti svetainėje: www.eshopwedrop.lt

Na štai ir viskas, belieka tik kortelę aktyvuoti N26 programėlėje (senoji kortelė automatiškai dings), pridėti naują kortelę į Wallet’ą ir pradėti ja naudotis 🙂 Jei turėsite kokių klausimų ar pastebėjimų – pasidalinkite jais komentaruose. Smagių apsipirkimų ir gero naudojimosi !

Šis pranešimas turi 17 komentarų

 1. Kodėl prancūziškas adresas, o ne vokiškas, kas atrodytų logiškiau, jei bankas yra Vokietijos?

  1. Viskas labai paprasta, užsidarė Vokiškas EshopWedrop taškas:) Be to, tuo metu dar apple Pay vokietijoje neveikė.

 2. Siuo metu N26 nesiunia niekam nauju korteliu, todel teks laukti, kol jie prades siusti korteles. Kaip paaiskino ‘support’, jie siuo mtu jungia naujas salis ir todel del kazkokio vidinio ‘bug’ jie negaliu siusti korteles…

  1. Tas taip, todėl labiausiai šitas reikalas tinka tiems, kas jau turi N26 ir tuo pačiu nori, kad veiktu Apple Pay. Man ir sakė, kad nesklandumai laikini.

 3. Rimvydai, man N26 supportas pareiškė, kad ir tel. nr. turi būti užsieninis. Aš čatinau šiandien, pasirodžius Apple Pay supportui Vokietijoje. Ar Jūs nurodėte užsieninį tel. nr. ar suėjo is su lietuvišku?

  1. Apie kokį telefono numerį šnekam. Pas mane visi adresai lietuviški, o shipping adrese telefonas nefigūruoja. Ar ką ne taip suprantu?

 4. Labai keista, kad užtenka tik kortelę atsisiųsti ? Man support’as teigė, kad reikės pakeisti ir adresą, susietą su N26 paskyra, ir atsiųsti gyvenamosios vietos deklaracijos dokumentą. Ir tik tada atsisiųsti N26 naują kortelę į tą šalį.

  1. Užtenka tik pakeisti shipping adresą. Support’o šitais klausimais varginti nereikia 🙂

 5. Šiandien teko bendrauti su support’u, tai bent jų teigimu jie minėjo, kad norint naudotis Apple Pay, turiu atsiųsti gyvenamosios vietos įrodymą, kad jie pakeistų mano account’o lokalizaciją ir dar atsisiųsti naują MasterCard kortelę. Nors, kad užtenka atsisiuntimo taip pat tikiu.

 6. Sveiki Rimvydai,

  Geras straipsnis, dėkui. Bandžiau užsisakyti naują kortelę nurodydamas Lietuvą ir kaip ir minėjote tas kol kas neveikia. Bet aš galvoju kam man ja išviso užsisakinėti į Lietuvą? Tai iškart naudojuosi http://www.eshopwedrop.lt paslauga ir pirmą kortelę užsisakau į Prancūziją ir iš ten parsiunčia į Lietuvą taip apeinant vartotojų gyvenančių lietuvoje registracijos problemą… Ar čia aš kažko nesupratau ir su „lietuvišku pasu neleis” atsidaryti sąskaitos ir gauti kortelės i Prancūzijos eshopwedrop adresą? O jei taip išeis tai iškarto pirma kortelė jei jie ten nepakeitė nieko bus su NFC.. Ar teisingai mastau ar ką praleidau Rimvydai? Dėkui

  1. Problema yra ta, kad taip užsisakius kortelę ja naudotis nepavyks. Kiek pamenu reiks identifikuotis, o va šioje vietoje gali reikalas ir pastrigti, nes šalis bus viena, o id kortelė kitos šalies. Ir dabar jie iš vis turi problemų su identifikacija ir Lietuva, todėl siūlau truputį palūkėti.

 7. Pabandziau siuo metodu pasinaudot – ziuresim 🙂

  1. Turi būti viskas ok, man suveikė 🙂

 8. O kas yra “Wallet programele” ?
  Telefone radau tik prie “Touch ID ir passcode” kad galima ijingti Wallet. Bet prideti nieko ten neina.
  Ar cia appsas ?

  1. Wallet prograėlė yra standartinė programėlė Apple telefonuose. Kad kortelę į ja pridėti būtų galima – reikia nustatyti telefono regioną tarkim į France.

 9. Sveiki, Rimvydai uz info. Uzsakiau ir ash i France adresa (draugas gyvena) ziuresim kas bus toliau.

  Dekoju

 10. Suveike ir man.

Komentavimas yra išjungtas.

Close Menu