iPhone ir eSIM – jau veikia ir Lietuvoje

eSIM Lietuvoje

Sveiki,

Kad ir kaip būtų liūdna, svetainėje ilgokai nieko nerašiau, bet tam buvo pačių įvairiausių priežasčių. Na bet geriau vėliau negu niekada 🙂

Ši naujiena turėtų pakankamai pradžiuginti visus tikrus Apple ir naujų technologijų gerbėjus. Dauguma, manau, esate pastebėję, kaip mūsų mobilaus ryšio operatoriai skelbiasi palaikantys eSIM technologiją. Iš pradžių apie tai išdidžiai pranešė Bitė, neseniai atsibudo ir Tele 2, Telia irgi planuoja teikti šią paslaugą, bet kol kas tebesnūduriuoja. Kas juos visus vienija – tai kad operatoriai paslaugą siūlo tik išmaniesiems laikrodžiams, kaip taisyklė Samsung ir jų mastymas dažniausiai apsiriboja įsitikinimu, kad visa Lietuva pagrinde vaikščioja su Samsung laikrodžiais ir niekam kitam eSIM paslauga daugiau nereikalinga.

Kadangi esu Apple vartotojas, turiu kelis šios kompanijos telefonus, kurių nei vienas, deja, dviejų kortelių nepalaiko, man aktualiausia – eSIM technologijos palaikymas iPhone telefonuose.

Kas gi yra tas eSIM?

Pabandysiu atsakyti 🙂 eSIM tai yra Jūsų telefone gamintojo integruoja elektroninė kortelė, skirta pakeisti fizinę SIM kortelę. Reiktų atkreipti dėmesį, kad tokias eSIM korteles turi palaikyti operatorius, kurio paslaugomis planuojate naudotis. Tik su jo pagalba galėsite aktyvuoti savąją eSIM kortelę naudodami Jums, mobilaus ryšio operatoriaus suteiktą QR kodą. Naudojant eSIM Jūs pamiršite apie fizines korteles, jų tiesiog nebereikės. iPhone telefone turint aktyvią eSIM kortelę nesunkiai įmanoma naudotis dviem kortelėmis viename telefone (viena eSIM, kita fizinė), neieškant specialios, Kinijos rinkai skirtos iPhone versijos su dvejomis fizinėmis SIM kortelėmis. Teisybės dėlei reiktų priminti, kad eSIM korteles turi iPhone telefonai pradedant iPhone X ir vėlesni.

Na ir ką gi Jūs manot, tokia galimybė pas mus visai neseniai atsirado! Teledema, nušluosčiusi nosį visiems trims didiesiems ir ramiai tebesnaudžiantiems mobilaus ryšio tiekėjams paskelbė, kad pradeda teikti eSIM paslaugas mobiliems telefonams, tame tarpe ir Apple, kurie mane, o tikiuosi ir Jus, labiausiai ir domina:) Bent jau man – tai tarsi pati geriausia ir smagiausia Kalėdinė dovana. Neatsilaikiau, išsibandžiau, viskas kuo puikiausiai veikia ir nuo šiol vienam telefone turiu dvi korteles – vieną elektroninę, kitą fizinę, kuo esu labai patenkintas 🙂

Ką dar pravartu būtų žinoti?

Bent jau straipsnio rašymo metu galimybę turėti eSIM gali pasiūlyti tik Teledema. Todėl naujiena kol kas bus aktuali iš esmės tik šio virtualaus operatoriaus klientams ar planuojantiems jais tapti. Jei esate klientas, Jums tiesiog pakaks paskambinti į klientų aptarnavimo skyrių ir išreikšti norą konvertuoti savo fizinę kortelę į eSIM. Paštu gausite sutartį, ją pasirašysite ir labai neužilgo galėsite džiaugtis naujove. Dar vienas svarbus momentas – kiekvienas pakartotinas eSIM aktyvavimas (gali būti aktualu telefono keitimo, taisymo, pilno nunulinimo metu) Jums kainuos papildomus 3 eurus, todėl aktyvuokite eSIM atsakingai 🙂 Dar vienas įdomus niuansas – Jūsų iPhone galite turėti net tris, o gal net ir daugiau, eSIM. Neskubėkite džiaugtis – vienu metu galėsite naudoti tik vieną eSIM kortelę. Kas dar? Ši Teledemos teikiama paslauga veikia ne tik su iPhone telefonais, bet ir su Android įrenginiais, aišku tais, kurie palaiko eSIM (Samsung, Google Pixel).

Plačiau apie Teledemos eSIM paslaugą galite pasiskaityti jų spetainėje paspaudę čia.

Šiam kartui tiek naujienų – turėsite papildomų klausimų/pastebėjimų – klauskite/dalinkitės komentaruose.

Šis pranešimas turi 6 komentarų

 1. Rimvydai, gal gali apie patį naudojimą papasakoti: Ar pasirenki kuriuo numeriu dabar skambinsi ar sms rašysi? Kaip supranti į kurį numerį skambini? Ar tiesiog vienas iš jų master kitas slave?

  1. Vieną numerį pasirenki kuris bus naudojamas pagal nutylėjimą, juo ir skambinama. Gali atskirai pasirinkti kurį numerį duomenims naudosi. Norint, numerio rinkimo lange galima pasirinkti kad bus skambinama kita linija. Lygiai tas pats ir SMS rašant. Prie įeinančių skambučių matosi atitinkamos linijos piktograma, atskirti galima nesunkiai. Daugiau info apie tai kaip dviem numeriais naudotis galima paskaityti čia:
   https://support.apple.com/en-us/HT209044

 2. Ar galėtumėte patikslinti – ar sim kortelės yra skirtingų tinklų? Jei taip, tai ar teisingai suprantu – SIM dedate neteledemos, o eSIM – Teledemos?

  1. Visiškai teisingai, SIM kortelės gali būti skirtingų tinklų, eSIM yra Teledemos, o fizinę galima kišti kokio tik nori mobilaus operatoriaus.

 3. Gal žinote ar jų (Teledemos) esim veikia Apple Watch laikrodyje?

  1. Apple Watch neveikia, kiek žinau, reikia pirkti papildomus dalykus, kurie labai nesmagiai kainuoja ir šiuo metu jiems tai neapsimoka.

Komentavimas yra išjungtas.

Close Menu