Apple naujienos – 2019 kovas

Šiame straipsnyje pabandysiu apžvelgti visas „geležines” naujienas, kuriomis Apple pradžiugino ar nuvylė 2019 metų pavasarį. Reiktų atkreipti dėmesį, kad šį kartą Apple pasirinko „tylią” produktų atnaujinimo strategiją t.y. visi atnaujinimai buvo pristatyti patyliukais, o ne pavasario prezentacijos metu, kur Apple iš esmės pristatė tik interneto servisų naujienas.

iPad Air 3 ir iPad Mini 5 planšetiniai kompiuteriai

2019 kovo 18

Apple įrangos atnaujinimų seriją pradeda nuo savo planšetinių kompiuterių atnaujinimų, tuo nustebindama daugelį vartotojų. Buvo pristatyti du nauji Apple planšetiniai kompiuteriai – iPad Air 3 ir iPad Mini 5.

iPad Air 3

Naujasis iPad Air 3 – tai 10.5 colių, planšetinis kompiuteris, savo išvaizda labai panašus į praeitų metų Apple iPad Pro 10.5. Ankstesnės kartos iPad Air 2 galėjo pasigirti tik 9.7 colio ekrano įstrižaine. iPad Mini 5 išvaizda nepakito ir liko tokia pati kaip ir iPad Mini 4. Naujuose planšetuose pasiliko Touch ID biometrinio autentifikavimo mechanizmas. Abu planšetiniai kompiuteriai turi atnaujintą Retina ekraną, turintį „True Tone” savybę, kurios pagalba iPad ekrano apšvietimas prisitaiko prie patalpos, kurioje šiuo metu naudojamas įrenginys, apšvietimo. Kaip bebūtų gaila, naujasis ekranas nepalaiko Promotion 120Hz technologijos.

iPad Mini 5

Abu naujieji iPad’ai palaiko pirmos kartos Apple Pencil įrenginį. Todėl dabar, pirmą kartą Apple istorijoje, visa Apple parduodamų iPad’ų gama palaiko pirmos arba antros kartos Apple Pencil.

Naujų planšetinių kompiuterių viduje slypi A12 Bionic lustas, lygiai toks pats, kokį turi 2018 metų iPhone telefonai. Funkcionalumo atžvilgių abu nauji iPad’ų sparta ir savybės yra analogiškos, skiriasi tik ekrano dydis. Taip pat prie iPad Air 3 galima prijungti Apple Smart Keyboard. Nauji iPad’ai turi 8 megapikselių galines kameras. Priekinės – 7 megapikselių.

Naujų iPad’ų sparta padidėjo reikšmingai. iPad Mini 5 gerokai greitesnis negu iPad Mini 4, o iPad Air 3 netgi greitesnis negu praeitų metų iPad Pro 10.5, nešnekant jau apie ankstesnės kartos iPad Air 2. Naujieji iPad parduodami su tokiomis konfigūracijomis:

  • iPad Air 3 (2019, 64GB, Wi-Fi)
  • iPad Air 3 (2019, 256GB, Wi-Fi)
  • iPad Air 3 (2019, 64GB, 4G, Wi-Fi)
  • iPad Air 3 (2019, 256GB, 4G, Wi-Fi)
  • iPad Air 3 (2019, 64GB, Wi-Fi)
  • iPad Air 3 (2019, 256GB, Wi-Fi)
  • iPad Air 3 (2019, 64GB, 4G, Wi-Fi)
  • iPad Air 3 (2019, 256GB, 4G, Wi-Fi)

Reiktų pažymėti, kad šie iPad įrenginių atnaujinimai vartotojams pasiuntė ir pakankamai liūdną žinią. Po atnaujinimų anonso Apple nebepardavinės praeitais metais išleisto Apple iPad Pro 10.5 planšetinio kompiuterio, todėl, jei kas galvojate apie šio modelio įsigyjimą, siūlau paskubėti.

Apple iMac

Apple iMac 2019

2019 kovo 19

Apple įrangos atnaujinimų seriją tęsia iMac kompiuterių atnaujinimu. Tai buvo pakankamai laukiamas atnaujinimas, nes paskutinį kartą atnaujintais iMac Apple vartotojus pradžiugino tik 2017 metais t.y. prieš du metus. Gal vienus vartotojus tai nudžiugins, kitus gal nuvils, bet išoriškai atnaujinti iMac’ai visiškai nepasikeitė. Kompiuterių ekranai liko tokie patys: 27 colių versija turi 5K ekraną, na o 21.5 colių versija – 4K ekraną.

Labiau džiuginantys atnaujinimai slypi viduje. iMac kompiuteriai gavo aštuntos ir devintos kartos Intel Cofee Lake procesorius, o taip pat ir galimybę kompiuterį susikomplektuoti su Radeon Vega Pro grafiniais procesoriais. 21.5 colių iMac versiją bus galima įsigyti su 8 kartos Intel Cofee Lake procesoriumi (iki 6 procesoriaus branduolių), o 27 colių iMac’as bus parduodamas su devintos kartos Intel Cofee Lake procesoriumi (iki 8 procesoriaus branduolių).

Apple teigia, kad 2019 metų 21.5 colių versija tapo 60 procentų greitesnė, negu praeitos kartos modelis, o 27 colių iMac vartotojus pradžiugins 2.4 karto didesniu našumu. Taip pat pirmą kartą iMac’ų istorijoje pristatytas Radeon Vega Pro grafinio procesoriaus atnaujinimas 21.5 iMac vartotojus pradžiugins 80 procentų padidėjusiu našumu, na o 27 colių iMac pagreitėjo atitinkamai 50 procentų.

Brangesnių komplektacijų 21.5 colių iMac ir visų komplektacijų 27 colių iMac bus parduodami su Fusion Drive diskais, kurie, jei tik yra noras, gali būtį pakeisti į SSD kaupiklius. 21.5 colių iMac versija palaiko iki 32GB DDR 266Mhz operatyvinės atminties, o 27 colių iMac versija – iki 64GB DDR 266Mhz operatyvinės atminties. Nauji iMac compiuteriai turi du Thunderbolt 3 ir keturis USB-A prievadus, ausinių jungtį, SD kortelių skaitytuvą, gigabitinę tinklo jungtį, Facetime HD kamerą, mikrofoną ir stereo garsiakalbius.

Apple AirPods 2

Apple AirPods 2

2019 kovo 20

Išaušo dar viena diena ir vėl naujiena. Apple pristatė sekančios kartos AirPods 2 ausines. Iš pasikeitimų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį būtų Apple sukurtas H1 lustas, kurio pagalba Siri bus galima iškviesti vien tik balsu, o taip pat ir megautis 50 procentų pailgėjusiu kalbėjimo laiku, jei lyginsime su ankstesnės kartos AirPods ausinėmis. Apple sako, kad naujasis H1 lustas padės persijungti tarp Apple Watch, iPhone, iPad ir Mac du kartus greičiau, o atsiliepti į įeinantį skambutį pavyks 1.5 karto greičiau.

Naujų AirPods išvaizda liko nepakitusi kaip ir spalva. Ausinės siūlomos tik baltos. Kas nauja, tai nuo šiol naujuosius AirPods galite įsigyti su nauju dėkliuku, turinčiu bevielio pakrovimo galimybę. AirPods dėkliuką su bevielio pakrovimo galimybe galite įsigyti ir atskirai.

O ką apie šiuos Apple įrangos atnaujinimus manote Jūs? Pasidalinkite komendaruose.

Close Menu