Kodėl neveikia Cmd+X (Cut) Mac’e?

Manau ne vienas naujokas, atkeliavęs iš Microsoft į Apple pasaulį ir intensyviai dirbantis su bylomis ir katalogais anksčiau ar vėliau susiduria su natūraliu klausimu – kodėl gi Finder’yje neveikia Cmd+X/Cmd+V klavišų kombinacija. Nežinantiems priminsiu – ši kombinacija leidžia greitai perkelti (ne perkopijuoti) bylas ar katalogus iš vienos vietos į kitą. Su šiuo klausimu kadaise susidūriau ir aš. Bandant spausti Cmd+X kompiuteris tik pypteldavo ir tuo viskas pasibaigdavo, Cmd+V net nebuvo tikslo spausti. Buvo labai keista, galvojau, kad pats ko nemoku, galvojau kad MacOS pagedo.

Aiškinamės kodėl neveikia Cmd+X klavišų kombinacija ir kaip tą sutvarkyti

Realybė yra tokia, kad MacOS sistemose Cmd+X kombinacija dėl kažkokių tai nepaaiškinamų priežasčių tiesiog neveikia ir viskas. Pats meniu punktas kaip ir egzistuoja, bet dirbant su bylomis ir katalogais jis yra tiesiog neaktyvus. Reiktų atkreipti dėmesį, kad dirbant su dokumentais, pačiame dokumente Cmd+X kuo puikiausiai veikia. Bet nereikia skubėti pulti į neviltį ir pradėti keikti Apple. Išeitis vis tik yra!

Jei norime greitai perkelti bylas ar katalogus iš vienos vietos į kitą, mums teks priprasti prie kiek kitokių klavišų kombinacijų. Taigi pradedam. Iš pradžių su pele pažymim bylą ar katalogą, kurį norėsime perkelti. Tada spaudžiame Cmd+C. Keliaujame į naują vietą, kur norime perkelti duomenis ir tenai spaudžiame Cmd+Opt+V. Viskas. Duomenys perkelti, o ne perkopijuoti. Užkietėjusiam Windows vartotojui reiks kažkiek laiko persiorientavimui, bet įpratus problemų nebeturėtų kilti.

cut-paste-mac

Close Menu