Apple naujienos – 2018 rugsėjis – 1 dalis

2018 metų rugsėjo 12 dieną Apple naujai pastatytame „Steve Jobs Theater” surengė savo pirmąją prezentaciją, kurioje pristatė 2018 rudens sezono naujienas. Šiame straipsnyje apžvelgsiu anonsuotą Apple Watch 4, kuris ir buvo pristatytas pirmiausia. Taigi Apple Watch 4. Kas jame atsirado naujo ir ar verta apie jį galvoti kaip apie naująjį pirkinį?

Apple-Watch-4-03

Apple Watch 4 tapo pirmuoju Apple laikrodžiu su 64 bitų procesoriumi. Apple žada, kad naujasis laikrodis veiks du kartus greičiau negu ankstesnis Apple Watch 3. Kiek pasikeitė ir naujos laikrodžių serijos matmenys. Jei anksčiau Apple Watch dydžiai buvo 38mm ir 42mm, tai dabar nauji Apple Watch 4 ūgtelėjo iki 40mm ir 42mm. Bet tai ne viskas. Tęsiant Apple iPhone X tradicijas – naujuose Apple laikrodžiuose padidėjo naudingas ekrano plotas ir sumažėjo rėmeliai aplink ekraną. Naudingas ekrano plotas padidėjo net 30 procentų, kas negali nedžiuginti.

apple-watch-4-04

Taip pat buvo modifikuotas ir laikrodžio ratukas (digital crown). Nuo šiol, sukant ratuką, susidarys įspūdis, kad jis būtų tarsi mechaninis, nes sukimą lydės vibracija (haptic feedback). Noriu atkreipti dėmesį, kad naujajai laikrodžių serijai kuo puikiausiai tiks dirželiai nuo senesnių Apple Watch modifikacijų. Taip pat atskirai reiktų užsiminti ir apie naujojo Apple Watch 4 garsiakalbį. Apple žada, kad šis garsiakalbis sugeba veikti du kartus garsiau. Tuo pačiu laikrodžio mikrofonas buvo nukeltas į priešingą korpuso pusę, kas padės sumažinti aidą, bendraujant su pašnekovu. Laikrodžio galinė sienelė nuo šiol bus gaminama iš keramikos ir safyro.

Kokiomis naujomis savybėmis gali pasigirti Apple Watch 4?

Visų pirma laikrodis sugebės atspėti žmogaus kritimą. Įsivaizduokite – Jūs užlipote ant kėdės įsukti lemputę, nesėkmingai pasisukote ir nukritote ant kietų grindų… Jei esate namie vienas ir negalite pajudėti, laikrodis Jums padės susisiekti su medikais.

Apple skyrė pakankamai dėmesio sveikatos stebėjimo funkcijoms naujame Apple Watch 4. Nuo šiol Apple Watch 4 sugebės Jus perspėti apie sulėtėjusį širdies plakimo ritmą. Taip pat laikrodis galės savininką perspėti ir apie netolygų širdies ritmą. Bet didžiausia Apple Watch 4 naujovė – galimybė padaryti elektro kardiogramą ir pasidalinti ja su savo gydytoju. Aišku, šią naujovę dar reikia detaliai pratestuoti, nes kol kas nėra aišku – kiek tiksli bus tokia elektro kardiograma.

Apple-Watch-4-04

Naujieji Apple Watch 4 bus gaminami iš aliuminio arba nerūdijančio plieno. Bus prieinamos šios spalvos: pilka, sidabrinė ir auksinė.

Na ir pabaigai pasilikau vieną svarbiausių Apple Watch 4 dalykų – baterijos tarnavimo laiką. Manau nesuklysiu pasakęs, kad šis dalykas ypatingai aktualus didžiajai daliai Apple laikrodžių savininkų. Kaip bebūtų liūdna – šioje vietoje Apple stipriai nuvylė. Prezentacijos metu išdidžiai buvo pasakyta, kad baterijos tarnavimo laikas nepakito, o tai tikrai nėra tai, ko dauguma tikėjosi iš Apple Watch 4. Ir toliau teks tenkintis 18 valandų intervalu.

Na ir pabaigai – Apple Watch 4 bus galima užsisakyti nuo rugsėjo 17 dienos.

Close Menu