Apple naujienos – 2018 rugsėjis – 2 dalis

Pirmoje 2018 metų Apple naujienų apžvalgos dalyje apžvelgiau Apple Watch 4 laukrodžius, kurie, mano nuomone, buvo įdomiausias renginio akcentas. Bet, be jokių abejonių, Apple neapsiribojo vien tik laikrodžių pristatymu. Taip pat buvo anonsuoti net trys nauji iPhone: iPhone Xs, iPhone Xs Max ir iPhone Xr.

2018-iphones

Kaip bebūtų liūdna, pats iPhone pristatymas buvo pakankamai blankokas, naujuose iPhone neišvydome kažkokių tai ypatingai kardinalių naujovių, pagrinde tik evoliucinius dalykus. Šį kartą akcentuojamos naujovės iš esmės buvo tik dvi: kaip ir visada padidėjusi procesoriaus sparta su naująja Neural Engine, o taip pat pagerinta kamera, atsirado patogi galimybė valdyti nuotraukos fono ryškumą/gilumą „bokeh”. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį ir ne į visai smagią naujovę – nuo šiol Apple, panašu, kad taria sudie Touch ID technologijai. iPhone telefonuose lieka tik Face ID, kuri naujuose iPhone telefonuose nebuvo kažkuo ypatingai patobulinta. Daugelis tikėjomės, kad nuo šiol Face ID galės veikti kai iPhone yra „landscape” padėtyje, bet to neįvyko. Taigi apžvelkim naujai pristatytus iPhone truputį detaliau.

iPhone Xs ir iPhone Xs Max

2018-iphones-xs

Tai – naujieji Apple flagmanai. Telefonų dizainas iš esmės niekuo nesiskiria nuo praeitų metų iPhone X, kuris nebebus parduodamas. iPhone Xs gavo 5.8″ OLED ekraną, na o iPhone Xs Max vartotojus džiugins net 6.5″ OLED ekranu. Jei žiūrėti išoriškai, naujieji iPhone nuo iPhone X skiriasi tik vienu dalyku – spalva. Nuo šiol be pilkos ir sidabrinės spalvos turėsime dar ir auksinę.

Kaip jau ir minėjau anksčiau, iPhone Xs ir iPhone Xs Max gavo naują A12 Bionic procesorių (iPhone X turėjo A11 Bionic). Naujasis procesorius veikia 20% sparčiau už A11 Bionic, o grafika apdorojama 50% sparčiau.

Naujieji iPhone gavo daugiau atminties. Nuo šiol iPhone Xs ir iPhone Xs Max turės 4GB RAM. Vidinės telefono atminties variacijos bus trys – 64GB, 256GB ir 512GB.

iPhone Xs ir iPhone Xs Max gavo kiek pagerintas galines kameras. Kemerų rezoliucija – 12 megapikselių. Naujose kamerose padidėjo sensoriaus pikselio dydis, kas leis daryti žymiai kokybiškesnes nuotraukas. Priekinė kamera beveik nepakito ir liko 7 megapikselių.

Naujieji iPhone Xs ir iPhone Xs Max tapo maksimaliai apsaugoti nuo dulkių ir vandens. Telefonai atitinka IP68 standartą. Tai reiškia, kad telefonai vandenyje gali išbūti iki 30 minučių не ne daugiau kaip 2 metrų gylyje.

2018-iphones-xs-02

Naujieji iPhone telefonai gali pasigirti ištvermingesnėmis baterijomis. iPhone Xs gavo 2800 mAh talpos bateriją ir veikia 30 minučių ilgiau negu iPhone X, na o iPhone Xs Max turi net 3300 mAh talpos bateriją. Telefonas veikia 1.5 valandos ilgiau negu iPhone X.

Na ir pačiai pabaigai – bene svarbiausia naujų iPhone savybė. Dabar iPhone Xs ir iPhone Xs Max dirbs su dviem SIM kortelėmis. Tiesa yra savi niuansai. Viena iš šių dviejų kortelių bus eSIM, kas Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio vietų, nėra palaikoma. Išimtis tapo Kinija. Šioje šalyje parduodamuose naujuose iPhone telefonuose realizuotas pilnavertis dviejų fizinių SIM kortelių palaikymas.

iPhone Xr

Renginio pabaigoje buvo pristatyta dar viena naujovė – iPhone Xr telefonas. Telefono dizainas – toks pat kaip ir iPhone X. Tiesa, skirtumas šioks toks yra: iPhone X rėmelis buvo iš nerūdijančio chirurginio plieno, na o iPhone Xr remelis yra iš aliuminio. Viena naujo iPhone Xr pagrindinių naujovių galima pavadinti spalvų įvairovę. Bus prieinamos net šešios spalvos: juoda, balta, raudona, geltona, mėlyna ir koralinė.

2018-iphones-xr

iPhone Xr gavo 6.1″ LCD technologija paremtą ekraną, kurį Apple pavadino Liquid Retina vardu. Ekranas palaiko True Tone režimą. Dar viena pakankamai svarbi šio ekrano savybė – telefoną aktyvuoti galima palietus ekraną. Iki šiol buvo manoma, kad tai įmanoma realizuoti tik telefonuose, turinčiuose OLED ekraną. Esu beveik įsitikinęs, kad ši savybė daugeliui vartotojų bus ypatingai patogi ir naudinga.

Naujasis iPhone Xr turi tokį patį A12 Bionic procesorių kaip ir iPhone Xs bei iPhone Xs Max. Procesorius veikia pilnu pajėgumu, be kažkokių tai apribojimų. Operatyvinės atminties kiekis – 3GB. Vidinės atminties kiekio variacijos: 64GB, 128GB ir 256GB.

2018-iphones-xr-02

Naujasis iPhone Xr gavo tokią pačią galinę 12 megapikselių kamerą kaip ir iPhone Xs bei iPhone Xs Max. Taip pat palaikomas ir portretinis režimas, nors anksčiau Apple teigė, kad jis įmanomas tik su dviguba kamera. Priekinė kamera irgi tokia pat kaip ir pas iPhone Xs bei iPhone Xs Max – 7 megapikseliai.

Na o apsauga nuo dulkių ir vandens naujame iPhone Xr yra kiek prastesnė negu flagmanuose – palaikomas IP67 standartas.

iPhone Xr baterijos talpa – 2716 mAh. Telefonas irgi veikia iki 1.5 valandos ilgiau negu iPhone X.

Kur ir kada galima įsigyti iPhone Xs, iPhone Xs Max ir iPhone Xr Lietuvoje?

Lietuvoje naujuosius iPhone Xs ir iPhone Xs Max bus galima įsigyti nuo 2018 metų rugsėjo 28 dienos visose Apple įranga prekiaujančiose parduotuvėse. iPhone Xr prekyba planuojama 2018 metų spalio mėnesio gale.

O ką Jūs manote apie šias Apple naujoves? Pasidalinkite komentaruose.

Close Menu