Apple Pay Lietuvoje

Kadangi dažnai būnu nekantrus, ypač kai mane kas nors domina, natūralu, kad atsibodo laukti, kada pagaliau Revolut’as pradės draugauti su Apple Pay, kuris vis žada ir žada šį palaikymą, bet viskas taip ir lieka gražiais pažadais ir vartotojų vedžiojimu už nosies. Truputį paieškojus pavyko atrasti, kad yra kompanija, kuri moka ne tik žadėti, bet ir kažką realaus įgyvendinti. Ši šauni kompanija vadinasi Boon.

Boon

Ką gi, užsiregistravau, identifikavausi. Po kankinančio laukimo sąskaitos lygis buvo pakeistas į tinkamą, į kortelę įsimečiau pinigų ir juos pamatęs kortelėje iš karto nulėkiau testuoti Apple Pay. Ir mano dideliam džiaugsmui viskas suveikė iš pirmo karto:) Kasininkės akys buvo pilnos nuostabos, kai atsiskaičiau prie skaitytuvo prilietęs telefoną:) Todėl dabar jau drąsiai ir pats galiu konstatuoti – Apple Pay nors Lietuvoje ir nėra oficialiai palaikomas, bet veikia be didesnių problemų. Rekomenduoju pasibandyti visiems, kas norite turėti veikianti Apple Pay Lietuvoje dabar, o ne po kokių keleto metų. Pardavėjo pusėje privaloma tik viena sąlyga – turi būti palaikomi bekontakčiai atsiskaitymai.

apple-pay-lietuvoje

Tuo pačiu ir nedidelis lifehack’as, jei kas dar nežinote. Įsijungus Apple Pay yra galimybė pasidaryti, kad double click’inus Home mygtuką į lock screen’ą iššoka kortelė, tu tada autentifikuojiesi su pirštu ir tokia atrakinta kortelė kaba apie minutę. Tada būna visai patogu telefoną priartinti prie skaitytuvo, kai nėra galimybės patogiai padėti pirštą ant piršto skaitytuvo atsiskaitant telefonu.

Kaip užsisakyti ir pasibandyti Boon kortelę?

Trumpas mini instruktažas tiems, kas norite pasibandyti Boon. Jums į savo iPhone reikės susidiegti Boon programėlę. Jos, aišku, lietuviškam Apple Store nėra. Todėl rekomenduoju susikurti dar vieną Apple ID prancūziškam arba airiškam Apple Store, prisijungti su ta sąskaita ir susidiegti programėlę. Paskui galima jungtis jau ir su savo pagrindiniu Apple ID, jei turite telefone įsidiegę iOS 11.3 ir aukščiau, nepersijungdami į užsienio Apple Store sąskaitas pamatysite ir galėsite įsidiegti programėlės atnaujinimus. Registruojantis programėlėje galima nurodyti, kad gyvenate Lietuvoje, man tokiu būdu registruojantis jokių problemų nekilo. Užsiregistravus reikia persivesti į Boon Plus lygį, tam Jūsų paprašys papildomų dokumentų. Kai Jūsų Boon sąskaitą perves į šį lygį – belieka tik viena smulkmena, į savo iPhone pridėti kortelę. Kortelę į Apple Wallet galite pridėti ir tiesiai iš pačios Boon programėlės. Svarbiausia, kad tuo metu, kai bandote pridėti kortelę, telefone turi būti užstatytas regionas tos šalies, kurioje Apple Pay yra oficialiai palaikomas. Sėkmingai pridėjus kortelę, regioną galima sugrąžinti atgal į lietuvišką. Sėkmingai pridėjus kortelę galėsite naudotis visais Apple Pay privalumais.

Dar truputis informacijos apie pačią Boon kortelę ir jos galimybes. Visų pirma noriu atkreipti dėmesį – tai virtuali Mastercard kortelė. Šiuo metu, jei atsidarysite sąskaitą ir susikursite kortelę – tris mėnesius nemokėsite nieko. Po šio laikotarpio atsiras kortelės mėnesinis mokestis, kuris yra 1.49 euro mėnesiui. Kadangi kitų Apple Pay alternatyvų nėra – belieka susitaikyti. Be Apple Pay galimybės kortele galima atsiskaityti internete, kortelė turi veikiantį su lietuviškomis kortelėmis „top up”. Veikia ir automatinis kortelės papildymas. Taip pat galima greitai permesti pinigus kitam Boon vartotojui. Euro zonoje atsiskaitymai nemokami.

Dar sykį kviečiu visus laukiančius Apple Pay oficialaus palaikymo Lietuvoje pabandyti Boon ir Apple Pay kombinaciją. Na o nuomonių ir pastebėjimų lauksiu komentaruose.

 

Šis pranešimas turi 8 komentarų

 1. O kaip atsisakyti Boon jei nepatiko, kad nekapsėtu mėnesinis mokestis.

  1. Šiuo metu tris mėnesius kortelei netaikomas mėnesinis mokestis. Vėliau reikia kreiptis į Boon palaikymą.

 2. Praėjus mėnesiui pradėjo atmetinėti mokėjimus. Jums ne?

  1. Na man kol kas problemų iš vis beveik nėra buvę. Viskas veikia normaliai.

 3. Aš naudoju šitą dalyką su apple watch, dar labiau šiurpindama pardavėjus, tikrai patogu, tik vienintelis minusass – ranką reikia persukti tokiu kiek iškrieptu būdu. Ir visi kaip vienas klausia kaip tai padaryti, tad šiuo metu kaip tik rašau postą į aklųjų ir silpnaregių grupę. Beje, dar prašymas: Aš jau kalbėjau su boon supportu, kad padarytų šitą app available in lithuanian store, jie žadėjo ką nors pageneruoti, bet būtų puiku, jei daugiau žmonių kreiptųsi į juos prašydama to paties, kad jiems būtų koks nors interesas tai daryti.

  1. Kol Apple Pay nebus oficialiai palaikomas Lietuvoje, labai abejoju kad jie ką nors pageneruos. Nors tuoj Apple pristatymas – gal Revolut ką nors išstenės, nes Apple puslapyje jis jau yra paminėtas.

 4. Tai apple pay čia kitas dalykas, bet boon jei būtų available tai vis palengvintų tą setup procesą su tais regionų kaitaliojimais. Aišku, Revolut bųtų taip pat labai gerai jei palaikytų apple pay. Bėda ta, kad Lietuvoj bandant praplauti pinigus kuriamos visiškai debiliškos nesąmonės kaip MOQ, kur iš esmės ji niekam nereikalinga, beveik niekur net su nfc neveikia kažkoks račkom ėjimas į mėnulį, užuot dėjus pastangas, kad Apple pay būtų palaikomas, ta platforma, kuri jau yra, kur nieko nebereikia papildomai daryti.

  1. Egle, dar syki pasikartosiu – kol nebus Lietuvoje Apple Pay oficialaus palaikymo, tol ir Boon’as lietuviškoje parduotuvėje nebus prieinamas, kad ir ką jie ten sakytų. Dar reikia džiaugtis, kad nors per workaround’us galima Apple Pay susikonfigūruoti.

   MOQ irgi daro žmonės, kurie tikisi uždirbti 🙂 Kol kas asmeniškai manau, kad šitas projektas gali mirti iki galo taip ir neišėjęs iš beta stadijos. Reik tik kad oficialiai startuotų Apple Pay su Google Pay ir MOQ, įtariu, bus galima laidoti.

Komentavimas yra išjungtas.

Close Menu