Oficialu – Apple Pay pagaliau Lietuvoje!

Apple Pay Lietuvoje

Štai pagaliau ir išaušo diena, kurios su nekantrumu laukė daugelis tikrų Apple ir fintech naujovių mėgėjų. Taip taip, nuo šiandien, t.y. nuo 2019.06.26 dienos Apple Pay paslauga oficialiai pradėjo veikti Lietuvoje!

Tai kas gi iš tikro pasikeitė atsiradus oficialiam Apple Pay palaikymui Lietuvoje?

Daugelis manau puikiai žinote, kad Apple Pay Lietuvoje ir iki šiol kaip ir neoficialiai veikė, tik keldavo nuolatinį galvos skausmą norintiems pasinaudoti šią paslauga. Iš pradžių buvo tik keletas fintech bendrovių, sugebėjusių pasiūlyti Apple Pay paslaugą. Bet ir tai dar ne viskas, norint pridėti kortelę į Apple piniginę, tekdavo pakeisti telefone dar ir regioną. Kai fintech bendrovių, siūlančių Apple Pay  paslaugą tapo kiek daugiau, tekdavo pakeisti savo rezidavimo šalį ir šių bendrovių programėlėse.

Nuo šiol visų šitų sunkumų nebėra ir Jūsų iPhone gali išdidžiai būti su užstatytu Lietuvos regionu ir nebereiks prisiminti, kad jį reikia pakeisti, kai norėsite į Apple piniginę pridėti naują kortelę. Nebereiks jaustis trečiarūšės šalies piliečiu. Nuo šiol turės būti išpildyti tik viena sąlyga – debetine/kreditinė kortelė turės palaikyti Apple Pay paslaugą. Jei tokią kortelę turite, tiesiog nueikite į Apple piniginę ir ten pridėkite šią kortelę. Viskas 🙂

Kurios gi kortelės palaiko Apple Pay paslaugą Lietuvoje?

Nereikia iš karto naiviai manyti, kad nuo šiol Jums į Apple piniginę taip paprastai pavyks pridėti bet kurią savo turimą ir mėgiamą kortelę. Kaip jau minėjau anksčiau – kortelė ir ją išdavęs neo bankas turi palaikyti Apple Pay paslaugą. Todėl šiuo metu Lietuvos rezidentai turi tokius pasirinkimo variantus:

  • Monese neo bankas (dar neturintys Monese kortelės ją galite užsisakyti pasinaudoję mano magiška nuoroda 🙂 Kortelę gausite nemokamai, o ja pradėję naudotis – dar ir 15 eurų dovanų. Magiškoji nuoroda – https://monese.app.link/lWtDgj2M6T?invite=RIMVY690. Kas tas Monese bankas – galite pasiskaityti čia: Monese neo bankas
  • Revolut. Šios banko matyt niekam pristatinėti nereikia 🙂 Taip taip, nuo šiol Revolut irgi palaiko Apple Pay, tiek fizinės kortelės, tiek ir virtualios. Smagu matyti, kad po trejeto metų „soon” tipo pažadų viskas pagaliau pradėjo veikti.

Manau dar galite paklausti, o kaip gi su N26 banku. Šis bankas kaip ir palaiko Apple Pay, esami jo klientai Lietuvoje labai pasistengę Apple Pay paslaugą savo kortelėse gali įsijungti – bet bent jau straipsnio rašymo metu N26 bankas nepriima naujų klientų iš Lietuvos, iki šiol vis dar patetiškai dangstydamasis tariamais techniniais nesklandumais. Todėl šio banko į sąrašą netraukiu.

Apple Pay Lietuvoje ir mūsų vietiniai bankai

Nagi ir pabaigai apie Lietuvoje veikiančius mūsų oficialius bankus t.y. Swedbank, SEB, Luminor ir t.t. Siūlau nevargi ir nebandyti į Apple Pay piniginę pridėti šių bankų išduotų kortelių. Jums nieko nepavyks, nes paminėti bankai Apple Pay paslaugos bent jau šiuo metu nepalaiko. Yra didelis klausimas ir ar greitu metu palaikys – nes tokiu atveju tektų dalintis savo pelnu su Apple, o to, manyčiau, mūsų mielieji bankai visai nenori. Paskui taip ir gaunasi, kad kiekvienas bankas bando išleisti savo programėlę, palaikančią NFC mokėjimus ir išdidžiai giriasi patogumu ir inovacijomis. Kaip bebūtų, Apple Pay Lietuvoje jau veikia oficialiai ir, manau, neužinlo pamatysime, kiek mūsų vietiniai bankai bandys gyventi įsikabinę savo inovacinių programėlių.

Na o visiems savo blogo skaitytojams linkiu gero ir oficialaus naudojimosi Apple Pay Lietuvoje! Ką galvojate apie šią naujieną? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.

Šis pranešimas turi 4 komentarų

  1. Ar yra kazkoks limitas? Ka tik bandziau sumoketi 33 eur rimi. Po prisilietimo terminalas praso ideti kortele.

    1. Šiaip limito neturėtų būti, nebent ant pačio terminalo kas nors uždėta, taip irgi gali būti. Siūlau pabandyti nuo mažos sumos iš pradžių, norint įsitikinti ar iš viso veikia.

  2. Yra limitas, nepriima berods daugiau nei 30 EUR.

    1. Čia ne Apple Pay limitas, o greičiausiai bus ant POS’o limitas, kuris taikomas užsienio bankų išduotoms kortelėms. Reiktų pažiūrėti koks bankas tą POS’ą aptarnauja. Jei Luminor – tai labai tikėtina kad limitas bus nedidelis. Su Swed aptarnaujamais POS’ais tokių dalykų nebūna, ten limitai daug didesni. Galima tą patį reikalą pakartoti bandant atsiskityti kortele bekontaktiniu būdu – įtariu bus tas pats.

Komentavimas yra išjungtas.

Close Menu