Apple Pay Lietuvoje – Monese bankas

apple-pay-lietuvoje

Taigi tęsiu straipsnių seriją apie galimybę naudotis Apple Pay Lietuvoje. Noriu atkreipti dėmesį, kad straipsnio publikavimo metu nei vienas Lietuvos komercinis bankas neišduoda Apple Pay palaikančias debetines ar kreditines korteles, kad ir kaip bebūtų liūdna. Bankus galima suprasti – niekas nenori mokėti Apple sau mažinant uždirbamą pelną, todėl ir sėkmingai matome komerciniuose bankuose gimstančias „inovacijas”, kurių pagalba bankai leidžia savo klientams atsiskaityti telefonu naudojant pačių bankų sukurtas programėles. Apple Pay atveju mūsų mylimi komerciniai bankai netgi nesiūlo galimybės atsiskaityti per savo sukurtą programėlę.

Ką daryti, jei noriu Lietuvoje naudotis Apple Pay?

Taigi dažnam mūsų kyla natūralus klausimas, o ką gi man daryti, jei noriu naudotis Apple Pay paslaugomis Lietuvoje? Ne taip seniai Lietuvoje buvo bene vienintelė galimybė naudotis Apple Pay – užsisakyti Boon virtualią kortelę. Viskas kurį laiką buvo puiku, nauji vartotojai metus galėjo paslaugomis naudotis nemokamai, buvo įmanomi nemokami momentiniai pavedimai. 2019 metų kovo viduryje situacija kiek pasikeitė, kompanija iš viso uždraudė momentinius sąskaitos papildymus, jei Boon sąskaita bandoma papildyti naudojantis kortele išduota šalyje, kurioje Boon oficialiai neteikia savo paslaugų. Apie tai jau rašiau šiame straipsnyje. Šiuo metu sąskaita nemokamai galima papildyti tik tarpbankiniu SEPA pavedimu arba momentiniu papildymu naudojant kortelę, išduotą šalyje, kurioje Boon oficialiai teikia savo paslaugas. Kadangi Boon turi dar ir mėnesinį 1.49 euro mokestį, verta rimtai pagalvoti, ar verta ir toliau naudotis Boon paslaugomis.

Kita alternatyva naudotis Apple Pay Lietuvoje yra N26 bankas. Mėnesinio mokesčio nėra, bet nėra ir momentinių sąskaitos papildymų, įmanomi tik nemokami tarpbankiniai SEPA pavedimai. Tai pat N26 šiuo metu yra apribojęs naujų Lietuvos rezidentų registraciją. Esami N26 banko vartotojai gali naudotis Apple Pay paslaugomis Lietuvoje panaudoję nedidelę gudrybę, kuria esu aprašęs šiame straipsnyje.

Šiuo metu bene lengviausias būdas pradėti naudotis Apple Pay Lietuvoje

Monese in Lithuania

Na o dabar žengiame prie realiausios ir galbūt lengviausios galimybės naudotis Apple Pay Lietuvoje – Monese banko. Monese bankas buvo vienas pirmųjų bankų Jungtinėje Karalystėje, pradėjusių teikti paslaugas vien tik internetu. Monese siūlo savo klientams tris planus, kurių pats pirmasis – be jokių mėnesinių mokesčių. Na o kas svarbiausia mums – 2019 metų vasario mėnesį Monese paskelbė, kad jų išduodamos kortelės veikia su Apple Pay visiems Europos gyventojams.

Ka man reikia daryti, jei nori tapti Monese klientu ir naudotis Apple Pay?

Visų pirma Jums reiks susikurti savo asmeninę sąskaitą. Iš karto rekomenduoju registruotis naudojant mano registracijos nuorodą – sukurk Monese sąskaitą ir gauk 5 eurus dovanų.  Jei pasinaudosite šia nuoroda, užsiregistravę Monese gausite 5 eurus dovanų, kuriuos galėsite panaudoti Monese debetinės kortelės užsakymui, kuri yra pagrindinė sąlyga, jei norite naudotis Apple Pay, nes Monese nesuteikia galimybės naudotis virtualia kortele. Standartiškai kortelės pristatymas kainuoja 4.95 euro. Paspaudus ant nuorodos būsite nukreipti į Apple App Store, iš kurios jums reiks pasiimti ir įsidiegti Monese programėlę. Registruojantis būtinai patikrinkite ar yra suvestas mano pakvietimo kodas (RIMVY690). Jei jo nėra, galite suvesti patys. Jei kodo nesuvesite, tiesiog užsiregistruosite ir negausite 5 eurų dovanų. Kaip atrodo teisingai suvestas kodas, galite pažiūrėti žemiau esančiame paveikslėlyje. Kituose laukuose suveskite trūkstamą informaciją.

Monese in Lithuania

Svarbu! 5 eurų dovana pas jus atsiras tik tada, kai sąskaitą papildysite 10 eurų. Nuo to laiko, kai savo 10 eurų papildymą pamatysite programėlėje, gali praeiti iki 48 valandų, kol gausite 5 eurų dovaną. Bet, kaip taisyklė, dovana atkeliauja beveik iš karto, kai sąskaitoje atsiranda 10 eurų papildymas.

Norint, kad naujai sukurta sąskaita pilnai įsigaliotų, jums reikės sąskaitą verifikuoti. Šiuo metu tai atliekama naudojantis programėle, kurios pagalba atliksite video skambutį. Teks pabendrauti su Monese palaikymo komandos nariais. Rekomenduoju šalia turėti asmens tapatybės kortelę, kurią teks parodyti Monese palaikymo komandos specialistui. Pokalbis vyksta anglų kalba, todėl, jei šia kalba bendraujate sunkokai, turėkite šalia ir angliškai kalbantį draugą ar draugę 🙂

Noriu atkreipti dėmesį, kad registracijos metu rinktumėtės eurozonos sąskaitą.

Monese in Lithuania

Štai iš esmės ir viskas. Praėjus verifikaciją, jūsų nauja sąskaita bus patvirtinta dienos bėgyje ir tada beliks tik užsisakyti debetinę kortelę, ką vėl galite padaryti programėlėje. Kortelė pas jus atkeliaus vidutiniškai per 3-5 dienas. Na o toliau viskas standartiškai, iPhone telefone keičiate regioną į Prancūziją, pridedate naują kortelę į Apple Wallet programą ir sėkmingai naudojatės Apple Pay privalumais 🙂 Kortelę sėkmingai pridėjus, regioną galima pakeisti atgal į Lietuvą.

Ką naudinga žinoti naudojantis Monese paslaugomis?

Kadangi dauguma naudositės nemokamu planu, siūlyčiau atkreipti dėmesį į šiuos niuansus:

 • Sąskaitos ir kortelės mėnesinio mokesčio nėra
 • Nemokamai sąskaitą galite papildyti tarpbankiniu SEPA pavedimu
 • Yra ir momentinis sąskaitos papildymas naudojant debetinę kortelę. Pavadimas mokamas ir yra 0.35 procento nuo papildomos sumos
 • Kiekvienas pinigų išgryninimas kainuoja 1 eurą bet kuriame bankomate

ATNAUJINIMAS (2019-04-14) !!!

Monese padidino dovanų krepšelį naujiems klientams. Nuo šiol viskas veikia taip – registruojatės naudodami mano registracijos nuorodą „sukurk Monese sąskaitą ir gauk 10 eurų dovanų” arba pakvietimo kodą (RIMVY690). Kai baigsite registracijas ir verifikaciją, turėsite galimybę užsisakyti Monese kortelę nemokamai! 4.95 eurų mokesčio nebelieka. Kai kortelę gausite, Jums belieka papildyti sąskaitą 10 eurų suma ir kur nors atsiskaityti nauja kortele. Tai atlikus Monese į Jūsų sąskaitą perves 10 eurų dovaną.

Todėl dabar, tapdami nauju Monese klientu (naudojant mano registracijos nuorodą ar pakvietimo kodą) nušausite du zuikius:

 1. Turėsite galimybę užsisakyti kortelę visiškai nemokamai (anksčiau tai kainavo 4.95 euro)
 2. Gausite papildomus 10 eurų dovanų (anksčiau Monese dovanodavo 5 eurus, kuriuos tekdavo panaudoti kortelei užsakyti)

ATNAUJINIMAS 2 (2019-05-16) !!!

Praėjo truputį daugiau nei mėnesis po šio straipsnio publikavimo, o Monese eilinį kartą sugebėjo šokiruoti gerąja to žodžio prasme. Buvo atnaujintas dovanų krepšelis naujiems klientams. Nuo šiol, kiekvienas naujas Monese klientas, kuris užsiregistruos naudodamas mano slaptą nuorodą, gaus ir kortelę nemokamai, ir kartu 15 eurų dovanų (vietoje seniau dovanotų dešimties)!!! Svarbu: dovaną gausite tik tokiu atveju, jei registracijos metu naudosite mano nuorodą bei mano registracijos kodą (RIMVY690) ir kai papildysite savo naują kortelę bei ja atsiskaitysite. Gali praeiti iki 48 valandų, kol dovana atsiras Jūsų sąskaitoje.

ATNAUJINIMAS 3 (2019-05-22) !!!

Galima drąsiai teigti, kad jau sunkiai suspėju su naujienų srautu iš Monese. Šį kartą – puikios naujienos esamiems Monese kortelių klientams. Monese paskelbė, kad nuo dabar „instant top-up” galimybė tampa nemokama visiems esamiems neo banko klientams. „Instant top-up” – galimybė akimirksniu papildyti monese kortelę kaip papildymo šaltinį naudojant savo kokią kitą turimą debetinę kortelę. Iki šiol tokio tipo Monesė kortelės papildymas kainuodavo 0.35 procento nuo pildymo sumos. Dabar telieka sulaukti tik kulminacijos – „auto top-up” galimybės, kurią turi Revolut’as. Kaip ten bebūtų – naujiena tikrai puiki ir nuoširdžiai visiems linkiu sėkmingo naudojimosi Monese paslaugomis.

Šiam kartui būtų tiek žinių. Noriu palinkėti sėkmingos registracijos ir smagaus naudojimosi Apple Pay Lietuvoje. Visų pastebėjimų, klausimų ar įspūdžių lauksiu komentaruose.

Šis pranešimas turi 19 komentarų

 1. Ar 5 eur dovana įkrenta iškart padarius 10 eur pavedimą?

  1. Tuo to laiko, kai 10 eurų pamatysit savo sąskaitoje, gali praeiti iki 48 valandų, kol dovana pasirodys Jūsų sąskaitoje.

 2. Sveiki, o ką daryti, jei pakeitus regioną į Prancūzijos ar Anglijos, vis tiek neleidžia pridėti kortelės prie apple pay? Rašo, kad susisiekti su banku dėl iškilusios klaidos, bet abejoju ar jie ką padės.

  1. Nežinau kiek ilgai, bet šiuo metu programėlėje prie savo sąskaitos pakanka laikinai pamodifikuoti savo adresą. Žodžiu kombinacija tokia: iphone regionas UK, sąskaitos šalis irgi UK ir turi būti dar užstatytas UK pašto kodas. Daugiau keisti nieko nereikia. Kortelę pridėjus viską galima gražinti kai buvo seniau.

 3. Galiu patvirtinti, kad su UK adresu ir UK regionu viskas veikia ?

 4. Manęs apple pay prašo skambinti monese uk numeriu padaryti verification. Paskambinus klausia ir tikrina location. Jei ne iš šalių palaikančių Apple Pay, sako sorry..

  1. Apple Pay niekur skambinti neprašo. Gal galima detaliau ką ir kur darant Apple Pay kažko prašo?

   1. Regionas, adresai pakeisti į UK. Pridėti laidžia, bet norint patvirtinti kortelę, duoda galimybę tik skambinant į UK Monese nr. Neduoda galimybės patvirtinti per sms ar email. Parašius i supportą, atrašė, kad apple pay not available for residents of Lithuania.

    1. Sveiki,
     Kaitalioti kaip ir nieko nebereikia, nes nuo šiol Apple Pay Lietuvoje jau veikia oficialiai. Monese irgi veikia.

 5. Neveikia. Bandant prideti raso kas Apple pay temporalily unavailqble

  1. Gal čia laikinos problemos? Šiandien bandžiau pridėti savo kortelę į kitą telefoną. Iš pradžių irgi taip rašė, bet kiek vėliau normaliai pridėjo.

   1. O per walletą ar per appsą suveikia?

    1. Na aš bandžiau ir iš Wallet ir iš Settings –> Wallet and Apple Pay. Vakar man irgi keletą kartų metė, kad yra problemos su Apple Pay. Tada Monese programėlėje pilnai pakeičiau adresą į UK su visom gatvėmis ir namų numeriais, padariau force close Wallet aplikacijai, pabandžiau visiškai per naują pridėti kortelę t.y. ją su kamera nuskanuoti ir suvesti CVV kodą ir viskas suveikė. Paskui dar sykį išmečiau ir pridėjau – viskas iš karto suveikė. Gal ten kokios techninės problemos pas juos? Gali dar pabandyti pridėti naudojantis mobiliu ryšiu, jei neveikia, tada pakeisk į Wifi. Duok žinoti kaip pasiseks.

 6. pakeiciau i France regiona, pakeiciau i France realu adresa, viskas kaip ir turetu eiti, bet niekaip neina priristi nei prie XS nei prie Watch 4: meta ta pacia klaida tipo Try again arba add a card later (contact your card issuer for more information). Bankas formaliai atsako, kad esi lietuvis ir nieko nebus. Gal kas turite kokiu dar ideju kaip paleisti Monese per Apple Pay? P.S. Siaip esu is pirmo karto pririses kito FR banko kortele.

  1. O jei viską į UK sukeitus? Nes kaip ir minėjau, man keletą kartų metė, kad Apple Pay is not available, bet paskui lyg ir be problemų pridėjo. Bet aišku gali būti ir kad pats Monese kažką keičia, ryšium su tuo, kad neužilgo Lietuvai oficialiai pradės paslaugas teikti.

  2. Kolega šiom dienom gavo kortelę, pridėjo be jokių problemų. Anksčiau vienas žmogus į mane kreipėsi kad negali pridėti, pridėjo ir jis. Manau čia laikini nesklandumai buvo.

 7. Viską padariau kaip parašyta tačiau neleidžia pridėti kortelės, gal kas turite kokių pastebėjimų?

  1. Kokią tiksliai klaidą meta?

   1. Tą patį ką ir aukščiau parašytame Dainoros komentare (contact your card issuer for more information).

Komentavimas yra išjungtas.

Close Menu