Apple Pay Lietuvoje – Monese bankas

apple-pay-lietuvoje

Taigi tęsiu straipsnių seriją apie galimybę naudotis Apple Pay Lietuvoje. Noriu atkreipti dėmesį, kad straipsnio publikavimo metu nei vienas Lietuvos komercinis bankas neišduoda Apple Pay palaikančias debetines ar kreditines korteles, kad ir kaip bebūtų liūdna. Bankus galima suprasti – niekas nenori mokėti Apple sau mažinant uždirbamą pelną, todėl ir sėkmingai matome komerciniuose bankuose gimstančias „inovacijas“, kurių pagalba bankai leidžia savo klientams atsiskaityti telefonu naudojant pačių bankų sukurtas programėles. Apple Pay atveju mūsų mylimi komerciniai bankai netgi nesiūlo galimybės atsiskaityti per savo sukurtą programėlę.

Ką daryti, jei noriu Lietuvoje naudotis Apple Pay?

Taigi dažnam mūsų kyla natūralus klausimas, o ką gi man daryti, jei noriu naudotis Apple Pay paslaugomis Lietuvoje? Ne taip seniai Lietuvoje buvo bene vienintelė galimybė naudotis Apple Pay – užsisakyti Boon virtualią kortelę. Viskas kurį laiką buvo puiku, nauji vartotojai metus galėjo paslaugomis naudotis nemokamai, buvo įmanomi nemokami momentiniai pavedimai. 2019 metų kovo viduryje situacija kiek pasikeitė, kompanija iš viso uždraudė momentinius sąskaitos papildymus, jei Boon sąskaita bandoma papildyti naudojantis kortele išduota šalyje, kurioje Boon oficialiai neteikia savo paslaugų. Apie tai jau rašiau šiame straipsnyje. Šiuo metu sąskaita nemokamai galima papildyti tik tarpbankiniu SEPA pavedimu arba momentiniu papildymu naudojant kortelę, išduotą šalyje, kurioje Boon oficialiai teikia savo paslaugas. Kadangi Boon turi dar ir mėnesinį 1.49 euro mokestį, verta rimtai pagalvoti, ar verta ir toliau naudotis Boon paslaugomis.

Kita alternatyva naudotis Apple Pay Lietuvoje yra N26 bankas. Mėnesinio mokesčio nėra, bet nėra ir momentinių sąskaitos papildymų, įmanomi tik nemokami tarpbankiniai SEPA pavedimai. Tai pat N26 šiuo metu yra apribojęs naujų Lietuvos rezidentų registraciją. Esami N26 banko vartotojai gali naudotis Apple Pay paslaugomis Lietuvoje panaudoję nedidelę gudrybę, kuria esu aprašęs šiame straipsnyje.

Šiuo metu bene lengviausias būdas pradėti naudotis Apple Pay Lietuvoje

Monese in Lithuania

Na o dabar žengiame prie realiausios ir galbūt lengviausios galimybės naudotis Apple Pay Lietuvoje – Monese banko. Monese bankas buvo vienas pirmųjų bankų Jungtinėje Karalystėje, pradėjusių teikti paslaugas vien tik internetu. Monese siūlo savo klientams tris planus, kurių pats pirmasis – be jokių mėnesinių mokesčių. Na o kas svarbiausia mums – 2019 metų vasario mėnesį Monese paskelbė, kad jų išduodamos kortelės veikia su Apple Pay visiems Europos gyventojams.

Ka man reikia daryti, jei nori tapti Monese klientu ir naudotis Apple Pay?

Visų pirma Jums reiks susikurti savo asmeninę sąskaitą. Iš karto rekomenduoju registruotis naudojant mano registracijos nuorodą – sukurk Monese sąskaitą ir gauk 5 eurus dovanų.  Jei pasinaudosite šia nuoroda, užsiregistravę Monese gausite 5 eurus dovanų, kuriuos galėsite panaudoti Monese debetinės kortelės užsakymui, kuri yra pagrindinė sąlyga, jei norite naudotis Apple Pay, nes Monese nesuteikia galimybės naudotis virtualia kortele. Standartiškai kortelės pristatymas kainuoja 4.95 euro. Paspaudus ant nuorodos būsite nukreipti į Apple App Store, iš kurios jums reiks pasiimti ir įsidiegti Monese programėlę. Registruojantis būtinai patikrinkite ar yra suvestas mano pakvietimo kodas (RIMVY690). Jei jo nėra, galite suvesti patys. Jei kodo nesuvesite, tiesiog užsiregistruosite ir negausite 5 eurų dovanų. Kaip atrodo teisingai suvestas kodas, galite pažiūrėti žemiau esančiame paveikslėlyje. Kituose laukuose suveskite trūkstamą informaciją.

Monese in Lithuania

Svarbu! 5 eurų dovana pas jus atsiras tik tada, kai sąskaitą papildysite 10 eurų. Nuo to laiko, kai savo 10 eurų papildymą pamatysite programėlėje, gali praeiti iki 48 valandų, kol gausite 5 eurų dovaną. Bet, kaip taisyklė, dovana atkeliauja beveik iš karto, kai sąskaitoje atsiranda 10 eurų papildymas.

Norint, kad naujai sukurta sąskaita pilnai įsigaliotų, jums reikės sąskaitą verifikuoti. Šiuo metu tai atliekama naudojantis programėle, kurios pagalba atliksite video skambutį. Teks pabendrauti su Monese palaikymo komandos nariais. Rekomenduoju šalia turėti asmens tapatybės kortelę, kurią teks parodyti Monese palaikymo komandos specialistui. Pokalbis vyksta anglų kalba, todėl, jei šia kalba bendraujate sunkokai, turėkite šalia ir angliškai kalbantį draugą ar draugę 🙂

Noriu atkreipti dėmesį, kad registracijos metu rinktumėtės eurozonos sąskaitą.

Monese in Lithuania

Štai iš esmės ir viskas. Praėjus verifikaciją, jūsų nauja sąskaita bus patvirtinta dienos bėgyje ir tada beliks tik užsisakyti debetinę kortelę, ką vėl galite padaryti programėlėje. Kortelė pas jus atkeliaus vidutiniškai per 3-5 dienas. Na o toliau viskas standartiškai, iPhone telefone keičiate regioną į Prancūziją, pridedate naują kortelę į Apple Wallet programą ir sėkmingai naudojatės Apple Pay privalumais 🙂 Kortelę sėkmingai pridėjus, regioną galima pakeisti atgal į Lietuvą.

Ką naudinga žinoti naudojantis Monese paslaugomis?

Kadangi dauguma naudositės nemokamu planu, siūlyčiau atkreipti dėmesį į šiuos niuansus:

 • Sąskaitos ir kortelės mėnesinio mokesčio nėra
 • Nemokamai sąskaitą galite papildyti tarpbankiniu SEPA pavedimu
 • Yra ir momentinis sąskaitos papildymas naudojant debetinę kortelę. Pavadimas mokamas ir yra 0.35 procento nuo papildomos sumos
 • Kiekvienas pinigų išgryninimas kainuoja 1 eurą bet kuriame bankomate

DAR SVARBIAU (2019-04-14) !!!

Monese padidino dovanų krepšelį naujiems klientams. Nuo šiol viskas veikia taip – registruojatės naudodami mano registracijos nuorodą „sukurk Monese sąskaitą ir gauk 5 eurus dovanų“ arba pakvietimo kodą (RIMVY690). Kai baigsite registracijas ir verifikaciją, turėsite galimybę užsisakyti Monese kortelę nemokamai! 4.95 eurų mokesčio nebelieka. Kai kortelę gausite, Jums belieka papildyti sąskaitą 10 eurų suma ir kur nors atsiskaityti nauja kortele. Tai atlikus Monese į Jūsų sąskaitą perves 10 eurų dovaną.

Todėl dabar, tapdami nauju Monese klientu (naudojant mano registracijos nuorodą ar pakvietimo kodą) nušausite du zuikius:

 1. Turėsite galimybę užsisakyti kortelę visiškai nemokamai (anksčiau tai kainavo 4.95 euro)
 2. Gausite papildomus 10 eurų dovanų (anksčiau Monese dovanodavo 5 eurus, kuriuos tekdavo panaudoti kortelei užsakyti)

Šiam kartui būtų tiek žinių. Noriu palinkėti sėkmingos registracijos ir smagaus naudojimosi Apple Pay Lietuvoje. Visų pastebėjimų, klausimų ar įspūdžių lauksiu komentaruose.

Šis pranešimas turi 4 komentarų

 1. Ar 5 eur dovana įkrenta iškart padarius 10 eur pavedimą?

  1. Tuo to laiko, kai 10 eurų pamatysit savo sąskaitoje, gali praeiti iki 48 valandų, kol dovana pasirodys Jūsų sąskaitoje.

 2. Sveiki, o ką daryti, jei pakeitus regioną į Prancūzijos ar Anglijos, vis tiek neleidžia pridėti kortelės prie apple pay? Rašo, kad susisiekti su banku dėl iškilusios klaidos, bet abejoju ar jie ką padės.

  1. Nežinau kiek ilgai, bet šiuo metu programėlėje prie savo sąskaitos pakanka laikinai pamodifikuoti savo adresą. Žodžiu kombinacija tokia: iphone regionas UK, sąskaitos šalis irgi UK ir turi būti dar užstatytas UK pašto kodas. Daugiau keisti nieko nereikia. Kortelę pridėjus viską galima gražinti kai buvo seniau.

Parašykite komentarą

Close Menu