Apple Pay Lietuvoje – Pokyčiai naudojantis Boon paslaugomis

Noriu su Jumis pasidalinti ne visai maloniomis naujienomis dėl naudojimosi Boon paslaugomis ir Apple Pay Lietuvoje. Kas dar nežinote – Boon buvo vieni pirmųjų, pasiūlę realią galimybę naudotis Apple Pay paslauga Lietuvoje, kuri dar ir iki šiol Lietuvoje nėra oficialiai palaikoma. Kadangi tapti Boon vartotoju nėra taip jau visai paprasta ir trivialu, visą registracijos procedūrą buvau aprašęs savo ankstesniame straipsnyje. Kam įdomu ar dar vis norite tapti Boon vartotoju – pasiskaitykite.

Kas gi negerai su Boon ir kokie įvyko pokyčiai?

Manau ne vienas Boon vartotojas žino, kad pagrindinis Boon privalumas yra „instant top up” ir „auto top up” savybės. Pirmoji savybė leidžia atlikti momentinį Boon sąskaitos papildymą naudojant debetinę ar kreditinę kortelę. Antroji savybė daro tą patį automatiškai t.y. jei Boon sąskaitoje esančių pinigų suma krenta žemiau Jūsų nusistatytos ribos, Boon sąskaita tuoj pat papildoma automatiškai Jūsų pasirinkta pinigu suma. Momentinis sąskaitų papildymas yra nemokamas. Net ir šiuo metu Apple Pay paslaugas Lietuvoje galintys pasiūlyti konkurentai (N26 ir Monese) pilnos alternatyvos nesiūlo.

Einame prie reikalo. Prieš savaitę gavau iš kolegos klausimą – ar tau veikia Boon sąskaitos papildymas? Kadangi keliomis dienomis anksčiau (2019.03.15) mano Boon sąskaita buvo papildyta „auto top up” būdu, tiesiog pasijuokiau ir patariau kolegai pabandyti dar kartą. Bet kolega nepasidavė, todėl nutariau pabandyti papildyti sąskaitą ir pats. Ir mano didžiai nuostabai pamačiau va tokį paveiksliuką:

Boon top up failute

Kadangi Apple Pay naudojausi toliau, netrukus pasiekiau sumą, nuo kurios mano Boon sąskaita pasipildydavo automatiškai. Gavau labai „mielą” pranešimą epaštu apie nepavykusį kortelės papildymą. Susinervinau dar labiau 🙂

Beliko rašyti Boon palaikymo komandai ir aiškintis, kas gi čia iš tikro vyksta. Po netrumpo susirašinėjimo vis tik pavyko prisikasti iki problemos esmės. O esmė labai paprasta – Boon tiesiog užblokavo (net neįspėjusi vartotojų) visus momentinius sąskaitos papildymus, jei sąskaita bandoma papildyti naudojantis kreditine/debetine kortele, kuri išduota šalyje, kurioje Boon oficialiai neteikia paslaugų.

Ka daryti esamiems vartotojams?

  1. Sąskaitą ir toliau galima pildyti bankiniu pavedimu. SEPA erdvėje tai nieko nekainuoja.
  2. Jei turite kortelę išduotą šalyje, kurioje Boon teikia savo paslaugas, galite naudoti ją ir su momentiniu papildymu neturėtų kilti jokių problemu. Reikia atkreipti dėmesį, kas „prepaid” kortelės netinka. Todėl Revolut atpuola.
  3. Kadangi Boon už savo paslaugas ima fiksuotą mėnesinį mokestį, po momentinio sąskaitų papildymo suvaržymų galima savo sąskaitą tiesiog uždaryti ir prie viso to dar ir Boon palaikymo komandai parašyti, ką galvojate apie tokius jų veiksmus. Šį punktą pasirinkau ir aš. Nedidelis patarimas – kas turite Boon sąskaitoje pinigų ir nežinote kaip juos iš ten išsiimti – galite pasinaudoti Revolut. Revolut kortelę galima papildyti naudojantis Apple Pay, todėl išimti pinigus iš Boon sąskaitos be problemų pavyks iki paskutinio cento 🙂

Ka daryti atsisakius Boon paslaugų?

  1. Galima naudotis N26 banko paslaugomis. Kaip esami N26 Lietuvos vartotojai gali naudotis Apple Pay Lietuvoje buvau aprašęs šiame straipsnyje.
  2. Galima naudotis Monese paslaugomis. Privalumai yra, kad užsiregistruoti nėra sunku, tinka Lietuviškas adresas, nėra mėnesinio mokesčio. Minusai – nėra automatinio momentinio sąskaitos papildymo, o paprastas momentinis sąskaitos papildymas kainuoja. Didelis klaustukas kas bus su nemokamas SEPA pavedimais po Brexit.

Šiam kartui žinių tiek, visomis savo mintimis dalinkitės komentaruose.

Close Menu